Türk oyun şirketi Crescent Games, PC oyuncularının beğenisine sunacağı yeni oyunu Maroon Berets: 2030’u duyurdu. Türkiye ile Ermenistan arasındaki hayali bir savaşı konu edinen oyun, Türkçe seslendirme desteği ile 19 Mayıs 2022’de piyasaya sürülecek.

Türk geliştiriciler tarafından kurulan Crescent Games, yeni oyunu Maroon Berets: 2030’u resmen duyurdu. Oyunun Steam’deki sayfasına baktığımızda; yalnızca tek oyunculu olduğunu görüyoruz. Bu durum ileride değişir mi şimdilik bilinmiyor. Maroon Berets: 2030’da 10 farklı haritanın bulunduğundan bahseden geliştiriciler, silah tepmeleri ile namlu alev efektlerinin mümkün olduğunca gerçekçi tasarlandığını ifade ediyorlar. Yapılan açıklamaya göre oyundaki silahların açılması için, düşmanların alt edilip deneyim puanının yükseltilmesi gerekecek.

Maroon Berets: 2030’un en dikkat çekecek özelliklerinden bir tanesi de Türkçe dil desteği. Oyun, Türkçe menü ve altyazıya ek olarak, doğrudan Türkçe seslendirmeye de sahip. Böylelikle hikâyeye kendinizi kaptırmak, oldukça kolay olacak. Geliştirici ekip, Maroon Berets: 2030’un 19 Mayıs 2022’de piyasaya sürüleceğini ifade ediyor.