Rogue Factor stüdyosunun üzerinde çalıştığı yeni oyunun Hell is Us olduğu açıklandı. Tanıtım fragmanı ile büyük bir ilgi çeken yapım, Unreal Engine 5 kullanılarak geliştiriliyor. Yayıncı Nacon, eski Eidos Montreal Sanat Yönetmeni Jonathan Jacques-Belletête‘nin yaratıcı yönetmenliğini üstlendiği yeni Rogue Factor oyununun Hell is Us olduğunu duyurdu. Daha önce Deus Ex: Human Revolution ve Mankind Divided gibi oyunlar üzerinde çalışan Jacques-Belletête, Rogue Factor’a geçmeden önce Marvel’s Guardians of the Galaxy konseptlerini tasarlamıştı.

İlk tanıtım fragmanı ile büyük bir heyecan yaratan aksiyon-macera oyunu Hell is Us, gizemli bir olay sonucu ortaya çıkan “Calamity” adlı yaratıklara karşı verilen iç savaşı konu alıyor. Oyuncular, hayatta kalabilmek ve daha fazla şey öğrenmek için ülkenin dört bir yanına dağılmış anıtlara benzeyen bu canavarlarla mücadele etmek için özel silahlar ve teçhizatlar kullanacaklar.

Jacques-Belletête Game Informer‘a verdiği demeçte, “Hell is Us’taki amacımız, gerçek bir macera ve keşif duygusu yaşatmak. Harita üzerinde ayrıntılı bir görev günlüğü olmayacak. Oyuncuların hisleri ve içgüdüleri tarafından yönlendirilen macera heyecanını hissetmelerini istiyoruz” ifadelerini kullandı. Hell is Us, Rogue Factor‘ın ilk orijinal IP’si olma özelliğini taşıyor. Nacon CEO’su Alain Falc, “Sonunda bu oyunu duyurabildiğimiz için mutluyuz. Yayıncı olarak her zaman mümkün olduğu kadar çok kişiye hitap edecek orijinal fikirlere sahip oyunlar sunmak istiyoruz. Rogue Factor’dan aldığımız ilk oyun aynı zamanda en iddialı projelerimizden biri ve sabırsızlıkla bekliyoruz. Önümüzdeki aylarda daha fazla bilgi paylaşacağız” dedi.