Aksiyon oyun dünyasının klasiklerinden biri haline gelen Ghost Recon için yeni oyunun geliştirilme aşamasında olduğu ortaya çıktı. Ubisoft’un Ghost Recon Breakpoint’in son güncellemesini paylaşmasının hemen ardından, yeni bir oyun üzerinde çalıştığı ifade edildi.

“Ghost Recon OVER” olarak kodlanan yeni aksiyon yapımı, Nvidia belgelerinden sızdırıldı. Oyunun bir yıldan daha fazla süredir geliştirildiğini ortaya koyan raporlar, 2023 içinde piyasaya sürülebileceğini iddia ediyor. Ubisoft, uzun yıllardır tartışma konusu haline gelen aksiyon oyunu serisi için yeni adımlar atmaya hazırlanıyor. Daha önce oynaması ücretsiz battle royale türündeki Ghost Recon Frontline’ı askıya alan şirket, tekrardan yeni bir oyun üzerinde çalışmaya başladı.

2019 yılında çıkış yapan ve serinin son oyunu olan Breakpoint, son güncellemesini geçtiğimiz gün aldı, fakat Ubisoft, oyun sunucularının bir süre daha açık kalacağını onayladı. Yani güncelleme gelmeyecek olsa da, bir süre daha Breakpoint oynamaya devam edebilirsiniz. Ekim 2019’da piyasaya sürülen Breakpoint, oyuncuların tartışmalı puanlarıyla karşı karşıya kaldı, ancak yine de iki yıl boyunca Ubisoft’tan güncelleme almayı başardı.

Yeni “Project Over” ise daha önce GeForce Now için hazırlanan bir görselde ortaya çıkmıştı. Fakat oyunun hala geliştirilme aşamasında olduğu ifade edildi ve 2023 yılında çıkış yapması bekleniyor. Yeni yapıma ek olarak, Ubisoft’un Quartz platformu aracılığıyla NFT’leri oyuna dahil etme planları da güncelliğini koruyor. Breakpoint için güncelleme desteği sona ermiş olmasına rağmen, Quartz aracılığıyla oyuna özel NFT sunulmaya devam edilecek.

Şu anda hangi oyunların NFT’lere sahip olacağı bilinmiyor, ancak Breakpoint’e NFT dahil etme pek başarılı olmadı. Ubisoft, oyuncuların NFT almadığını ve bu özelliğin Ghost Recon serisinde beklenen etkiyi yaratmadığını kabul etti.