Max Payne’in geliştiricisi olan Remedy Entertainment, ilk iki oyunun remake’i için müjdeyi verdi. 2001 ve 2003 yıllarında çıkan Max Payne ve Max Payne 2: The Fall of Max Payne yeni nesil konsollara ve Windows bilgisayarlara yenilenmiş şekilde geliyor.

Remedy Entertainment ve Rockstar Games, Max Payne ve Max Payne 2: The Fall of Max Payne remake için yeniden bir araya geliyor. PS5, Xbox Series X/S ve PC için sunulacağı düşünülen yeni Max Payne yapımlarının daha gerçekçi bir oynanışa ve göz alıcı grafiklere sahip olması bekleniyor. 2000’li yılların başında çıkış yapan ve üçüncü şahıs aksiyon oyunlarına yön veren Max Payne serisi, aynı zamanda “mermi zamanı” tekniğini kullanan ilk oyun olarak tarihe geçti.

Remedy’nin Northlight Engine oyun motoruyla geliştirilecek Max Payne 1 ve 2’nin, Rockstar tarafından finanse edileceği ifade edildi. Ayrıca Remedy tarafından geliştirilen Control gibi AAA prodüksiyonlu bir oyun olacağı garantisi verildi. Bu, Rockstar’ın daha önceki Grand Theft Auto: The Trilogy felaketine benzemeyeceğine yönelik bir işaret olabilir. Yeni Max Payne oyunları her ne kadar doğrulanmış olsa da, henüz konsept aşamasında olduğunu unutmamak gerekiyor. Yani hali hazırda modellemeler bile başlamamış olabilir. Bundan dolayı Max Payne remake çıkış tarihi için uzun süre bekleyeceğiz gibi görünüyor