Günümüzde karşısına geçtiğimizde saatlerin nasıl geçtiğini anlamadığımız bazı oyunlar var. Bu oyunlar dünya ile olan bağlarımızı bazen koparıyor ve bizi çok farklı evrenlere sürüklüyor.  Nefessiz oynadığımız bu oyun hakkında bilmediğimiz, öğrendiğimizde şaşıracağımız bilgileri sizler için yazdık. 

1-  Pubg oyununun ismi oyunun kurucu Brendan Greene’nin internette kullandığı kullanıcı adı. 

2- Oyunun esin kaynağı Battle Royale filmidir.Film 2000 yılında vizyona girmiş çokça ilgi görmüştür. Japon sinemasına ait olan film  Koushun Takami tarafından 1999 yılında yazılmıştır ve aynı isimli bir kitap mevcuttur. 

3- Oyun içindeki Erangel ismi, Brendan Greene’nin kızı Eryn’den esinlenerek yapılmıştır. melek anlamına gelen angel kelimesi ve kızının ismini birleştirerek Erangel isimli oyun haritası ortaya çıkmıştır. 

4- Pubg ana haritasındaki Erangel 1950 Sovyet tasarımları ile büyük ölçüde benzerlik göstermektedir. Özellikle Çernobil faciasında etkilenen Pripyat şehri hemen hemen aynı diyebiliriz. 

5- Oyunu kazandıktan sonra ekrana gelen Winner Winner Chicken Dinner yazısı için bir rivayet vardır. Büyük Buhran döneminde sokaklarda kumarbazların tavuk yemek için iddiaya girmeleri. 

6- Pubg 2017 yılında çıkış yapmasının ardından bugüne kadar 1 milyardan fazla indirildi ve popüler oyunlar sıralamasında adını zirveye yazdırdı.