Lost Ark, şu anda oyun dünyasının önde gelen MMORPG’lerinden biri ve geliştiriciler, yakın gelecekte hayranlara tonlarca içerik sunmaya çalışarak birçok yenilik yaptı. Bu yeni içeriğin bir kısmı, bugün erken saatlerde yayınlanan yeni bir geliştirici videosunda potansiyel olarak sızdırılmış olan bir Lost Ark Battle Pass içerebilir.

Oyundaki PvP Proving Grounds özelliğini önizleyen resmi bir videoda, kartal gözlü hayranlar videoda kullanılan hesabın -muhtemelen bir geliştirici hesabı-ekranın sağ üst köşesinde belirli bir simgeye sahip olduğunu fark ettiler. Bu, oyuncular için bir Battle Pass olasılığını gösteren Ark Pass simgesi.
En son Lost Ark yol haritasında Battle Pass olasılığına dair resmi bir belirti yoktu, yani bu özellik yakın gelecekte gelebilir veya gelmeyebilir. Ancak, oyunculara yol haritasında yer alacak daha fazla sürpriz içerik sözü verildi, bu da Battle Pass’in kesinlikle mümkün olduğu anlamına geliyor. Oyunun Kore sunucusunda da oyun için bir Battle Pass mevcut, yani özelliğin altyapısı zaten bulunuyor. Bununla birlikte, hayranların bu potansiyel özellik hakkında herhangi bir resmi onay beklemesi gerekecek.

Bu arada Amazon Games ve Smilegate RPG, Lost Ark‘ın artık 20 milyon küresel kullanıcıyı aştığını duyurdu. Amazon Games Başkan Yardımcısı Christoph Hartmann, dünyanın dört bir yanından oyunun heyecanını yaşayan insanları görmenin harika bir duygu olduğunu, Smilegate ile önümüzdeki yıllarda güçlü bir güncelleme ile bu büyüyen topluluğu desteklemeye kararlı olduklarını söyledi.