Warner Bros. Games Montreal imzası taşıyan açık dünya Batman temalı rol yapma oyunu Gotham Knights için yeni bir çıkış tarihi açıklandı ve bu defa bunun son olması mutluluk verici. Buna göre oyun 25 Ekim 2022 tarihinde oyuncularla buluşmaya hazırlanıyor.

İlk olarak Ağustos 2020’de 2021 yılı için duyulan oyun geçtiğimiz yıl 2022 içerisinde çıkacak şekilde ertelenmişti. Geliştiriciler bunun için “oyuncular için mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için daha fazla zamana” ihtiyaçları olduğu şeklinde bir açıklama yapmıştı. Oyuncular, Gotham Knights’ta Batman’in ölümünün ardından Gotham City’ye düzen getirmeye çalışan Nightwing, Batgirl, Robin ve Red Hood karakterlerinin kontrolünü üstelenecekler.

Diğer taraftan Gotham Knights, geliştirilmekte olan birkaç büyük DC oyunundan birisi durumunda ancak 2022’de piyasaya sürülecek tek oyun olacak gibi gözüküyor. Rocksteady, Suicide Squad: Kill the Justice League’in 2022’de çıkacağını söylese de yakın tarihli bir haber oyunun 2023’e kadar erteleneceğini iddia etmişti. Monolith Productions ise övülen Nemesis sistemini içerecek bir Wonder Woman oyunu üzerinde çalışmaya başladı. Gotham Knights 25 Ekim’de PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S ve Xbox One için çıkacak.