Araba fiyatları pahalandı diye üzülmeyin. Size gerçek araba deneyimi yaşatacak direksiyon oyunlarını sizler için derledik. Birbirinden keyifli oyunları inceleyin, fiyatlarını öğrenin ve hemen bir tanesini oynamaya başlayın. Haydi başlayalım.

1- Assetto Corsa Competizione

Yarış, simülasyon türündeki bu direksiyon oyunun geliştirici Kunos Simulazioni. Fiyatı ise 199.99 TL. İçerisinde 15’den fazla pist, 40 dan fazla araç bulunduruyor. Araç sayıları başta yetersiz

gibi gelse de GT3 araçlarını sevenler için oldukça güzel bir oyun. Başarılı optimizyonu, gerçekçi sürüş ve lazerle taranmış pistleri ile kendisini oldukça sevdiren bu oyun çevrimiçi direksiyon oyunları arasında başlarda yer alıyor diyebiliriz.

2- Forza Horizon 5


Yarış ve açık dünya türünde bir oyun. Geliştiricisi ise Playground Games. Oyunun fiyatı 299.99 TL. Yarış oyunu der demez aklımıza ilk gelen oyunlardan biri Forza Horizon 5 simülasyon türünde bir oyun olmasa da direksiyon ve gerçekçi tasarımı ile oldukça başarılı. İçindeki gerçekçi Meksika haritası ile dikkatleri üstüne çeken oyun hoş manzaları ile keyifli bir oyun deneyimi sunuyor.

3- F1 2021


Yarış, spor ve simülasyon türünde bir oyun. Geliştiricisi Codemasters. Oyunun fiyatı ise 419.99 TL. İçinde bulundurduğu hikayeler ve agresif bir yapay zekaya sahip. Fakat oyunu oynamak için donanımlı bir direksiyon seti gerekli diyebiliriz. Eğer bu sete sahipseniz seçeceğiniz oyun kesinlikle F1 2021 olabilir.

4- Gran Turismo 7


Yarış simülasyon türünde bir oyundur. Oyunun geliştiricisi Polyphony Digital, fiyatı ise 699 TL’dir. Bu oyunun başlıca diğer oyunlardan farkı PlayStation platformuna özel bir similasyon oyunu olması. Gerçek sürüş hissi, fiziksel çevre görünümleri ve detayları oyunu oldukça öne çıkarıyor. Direksiyon seti ile rakip tanımayacağınız sizin için oldukça keyifli bir oyun.

5- Snowrunner


Simülasyon, macera ve keşif türünde bir oyundur. Oyunun geliştiricisi Saber Interactive, fiyatı ise 150 TL’dir. Oyun oldukça eğlenceli olsa da bazen çok sinir bozucu olabiliyor. Araç ile dağ, taş toprak, çamur demeden keşfe çıkabileceğiniz bir oyun. Devasa büyük bir dünyaya ve birçok engele sahip oyun sabırlı kullanıcılar için oldukça eğlenceli olabilir.