Fortnite geliştiricisi Epic Games, oyuncuların hesaplarını güvende tutmalarına yardımcı olmak için iki faktörlü kimlik doğrulama 2FA adı verilen oyun hesapları için bir güvenlik özelliği uyguladı.

2FA, Fortnite oyuncu hesaplarını ikinci bir güvenlik katmanıyla korur. Ayrıca onlara Fortnite’ta ücretsiz Boogiedown ifadesini veriyor ve hediye sistemini kullanmalarını sağlıyor

2FA nedir?

Epic tarafından açıklandığı gibi, 2FA “oturum açarken ek bir kod girmenizi gerektirerek hesabınızı yetkisiz erişime karşı korumaya yardımcı olmak için kullanılabilir.” Epic’in sistemi, oyuncuların bu ek kodu telefonlarına veya e-postalarına almalarını sağlar.

2FA’yı etkinleştiren oyuncular, özelliği etkinleştirdikten sonra Epic hesaplarına ilk giriş yaptıklarında, giriş yapmak için yeni bir cihaz kullandıklarında, son girişlerinin üzerinden 30 gün geçtiğinde veya önbelleği ve önbelleği temizlediklerinde ek kodu yazmaları gerekecek. cihazlarından çerez geçmişi. Bu şekilde Epic, o cihazdaki oyuncu yetkili kişilerin Fortnite hesaplarına giriş yapmalarını anlayacaktır.

2FA nasıl etkinleştirilir?

İlk adım Epic’in web sitesine ve 2FA sayfasına gitmek. Oyuncular biraz aşağı kaydırdıktan sonra “Buradan Başlayın” ifadesini görecekler. Buna tıkladığınızda 2FA ile korumak istediğiniz Epic hesabına giriş yapmanız istenir. PlayStation 4, Xbox One veya Nintendo Switch’te Fortnite oyuncusuysanız sistem kimlik bilgilerinizle giriş yapmak için konsol simgesine tıklamayı unutmayın. Hesap ayarlarınızın şifre alanına yönlendirileceksiniz. Authenticator App ve Email Authentication seçenekleri mevcut olacaktır.