kapak scaled

eFootball 2022’ de Değişim Üstüne Değişim!

Ülkemizde yoğun ilgi gören, futbol severlerin göz bebeği eFootball 2022’den değişim haberleri geldi.
Uzun zamandır oyunseverler tarafından heyecanla beklenen 1.0 güncellemesi sonunda geldi. Yapılan güncelleme ile oyunda birçok değişiklik ve yenilenme olduğu ifade ediliyor. Konami’nin geliştirdiği ve 2021 Eylül ayından beri ücretsiz oluşuyla da birçok oyuncuyu kalbinden fetheden oyun uzun bir blog yazısı ile değişimleri ve yenilikleri açıkladı.
Konami yayınladığı blog yazısında yeni komutlar başta olmak üzere genel futbol oyunlarında yer alan tüm detayların düşünüldüğünü ve yenilemede yer aldığını açıkladı. Gelen yenilikleri detaylandıracak olursak oyunun defans kontrollerinde baskı ve yakından takip etme komutlarına ek olarak omuzla mücadele komutu eklendi. Ayrıca dudak uçuklatan pas komutuyla farklı ve özel açılardan oyuncuların pas atabileceği daha keyifli bir komutta yenilikler arasında.

 

4aecbe1590c240858ef1a19c7570ddc5
Tabii ki bu kadar da değil. Gelen yeni güncelleme ile oyuncular kendi takımlarını yaratabilecek. Oyuncular kendi stratejilerine uygun futbolcular ve antrenör ile anlaşıp kendi istediği niteliklerde güçlendirip eğitebilecek ve maça o şekilde çıkabilecek. Oluşacak kadronun yaratıcılığı ve gücü tamamen oyunculara bırakılmış diyebiliriz. Oyuncular oynayacakları maçı dahi kendileri seçebilecek olup ister teke tek, ister görevli isterlerse turnuva formatında maç yapabilecekler.
Oyuncuların daha hızlı koşabilmesi için hızlı koşma komutları ve topu daha iyi takip edebilmeleri için gerekli tüm iyileştirmeler yapıldı. Yaratıcı takım ismi ise Rüya takım olarak değiştirildi ve oyunculara rüya gibi bir oyun deneyimi için kapsamlı bir değişim gerçekleşmiş oldu. Oyun severlerin bu değişimler ile favori futbol oyunu eFootball olacak gibi görünüyor.
30 Eylül’ de gerçekleşecek değişiklikler ile PlayStation 4 (PS4), Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5 (PS5), Pc Steam ve Windows 10 üzerinden oyuncular, oyunun doyasıya tadını çıkarabilir.